П`ятниця, 02.06.2023, 01:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Новоодеський професійний аграрний ліцей

ІнформаціяСтатистика
Форма входу

Головна » Архів матеріалів

  За сприяння Український фонд соціальних інвестицій - УФСІ задля модернізації інфраструктури Новоодеського професійного аграрного ліцею у рамках реалізації фінансованого Європейським Союзом через Німецький банк розвитку KfW проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» Новоодеському ПАЛ було надано першу частину сільськогосподарської техніки:

  • комбайн зернозбиральний самохідний New Holland CX6.90,

  • зернова жниварка New Holland 8P25VC (ширина 7,6 м),

  • зернова сівалка з центральним приводом NTA3510-5575/ADC 2352 10,7 метрів, виробник Great Plain Manufacturing Inc, США.

  Техніка була передана закладу на відповідальне зберігання, обумовлене часом, необхідним для проведення навчання персоналу та введення в експлуатацію.

  Новоодеський професійний аграрний ліцей докладає максимум зусиль до поліпшення матеріальної бази закладу, залучаючи всі можливі ресурси (господарська діяльність, спонсорська та партнерська допомога). Адже наявність новітньої техніки є запорукою якісної підготовки конкурентоздатних кваліфікованих робітників та перепідготовки фахівців сільськогосподарського виробництва, дозволяє освоювати інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур.

 

 

 

 

 

Переглядів: 36 | Додав: intelbes | Дата: 15.05.2023

  Чи бачили ви коли-небудь у магазині або у когось в руках квіти неймовірного забарвлення? Білі з рожевими або блакитними краями, різнокольорові пелюстки в одному бутоні, сині або чорні троянди. Такі букети привертають до себе особливу увагу, хочеться скоріше отримати такий неординарний подарунок і прикрасити ним будинок. Ви здивуєтесь, але перші технології фарбування з’явилися ще в 19 столітті!

  Квіти отримують поживні речовини із ґрунту та води. У воді барвники розчиняються і рухаються із коріння до листя та цвіту. Вода згодом випаровується із листя, а речовини (серед яких і барвники) залишаються. Все це відбувається завдяки процесу транспірації.

  Познайомитися із секретами перетворення квітів вирішили учні 12 групи разом з викладачем біології та хімії Іриною Юріною. Зануривши квіти у розчин фарби на декілька годин ми отримали різнокольоровий диво-букет.

  Фарбування квітів це веселий та творчий спосіб для зміни їх зовнішнього вигляду!

 

 

 

 

 

Переглядів: 18 | Додав: intelbes | Дата: 15.05.2023

  З нагоди Дня Матері та Міжнародного дня сім'ї педагогічний та учнівський колектив Новоодеського професійного аграрного ліцею передали гостинці для наших Захисників. Маємо надію, що наші смаколики нададуть енергії та підвищать бойовий дух солдатам, які безперервно борються за нашу країну.

  Ми єдині в своєму бажанні перемогти, і саме тому обов'язково здобудемо перемогу.

 

 

 

 

 

Переглядів: 21 | Додав: intelbes | Дата: 15.05.2023

  8 травня 2023 у Новоодеському професійному аграрному ліцеї в групі № 38 «Кухар; кондитер» відбувся перший етап захисту пробної кваліфікаційної атестації.

  10 травня 2023 року, було проведено другий етап поетапної кваліфікаційної атестацію під час якого здобувачі освіти успішно захистили кваліфікацію «Кухар» 4-го розряду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 24 | Додав: intelbes | Дата: 14.05.2023

  З 30 квітня по 6 травня 2023 року в м. Луцьк відбувся Чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 15 та до 17 років.

  Учениця Новоодеського професійного аграрного ліцею Вікторія БІНЬКОВСЬКА прийняла активну участь в змаганнях та в запеклій боротьбі наша спортсменка показала високі результати і виборола призове ІІІ місце. Сума двоєборства склала 109 кг в ваговій категорії 59 кг.

  Тренер з важкої атлетики Новоодеської ДЮСШ - Володимир ПАСТУХ.

  Також, хочеться оголосити велику подяку небайдужим до спорту та розвитку важкої атлетики в м. Нова Одеса: Олександру ВАСИЛЬЄВУ, Євгену ЧЕРКАШИНУ, Дмитру БИРЗУЛУ, Павлу БОРТІНОВУ, Артему СІМАКУ та Вадиму НАЛІВКО.

  Ця підтримка – свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем спорту в Україні і розуміння непересічної важливості спортивного виховання.

  Дуже приємно, що в наш не легкий час, існують такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 20 | Додав: intelbes | Дата: 11.05.2023

  На тому тижні, у групах 1-2 курсу було проведено інтерактивне заняття «Моя сім’я – моя фортеця». Основою зустрічі став розділ тренінгового курсу для підлітків та молоді «Дорослішай на здоров’я!». Проте до нього було додано відеофрагменти, аукціон та інформація щодо запобігання сімейному насильству. Під час заняття, учні «побудували» будинок сім’ї, розібрали її функції та види, ще раз повторили інформації про громадські та державні організації, які займаються захистом людей від домашнього насильства. Поговорили про природу цькування та наслідки цієї неприйнятної поведінки.

  В кінці кожного заняття учні та учениці отримували буклети з адресами та телефонами організацій, що займаються захистом постраждалих від насильства в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 18 | Додав: intelbes | Дата: 09.05.2023

  На цьому тижні, в групі 37 відбулася дискусія, присвячена пам'ятним датам та подіям цього місяця та ролі українців у них.

  Учні обговорювали випробування, які припали на долю наших предків та обставини, що руйнували або формували українську ідентичність. Кожен мав змогу розповісти про родинні спогади та висловити свою думку щодо подій минулого та сучасності.

  Учні переглянули тематичні відеоролики, послухали думки відомих українців щодо цього питання – братів Капранових, Максима Прудеоса, Оксани Забушко, Олександра Алфьорова, Ліни Костенко та інших. Заняття завершилося екскурсією до пам'ятників Новоодещини, під час якої учні поділилися своїми знаннями про історичні споруди та отримали додаткову інформацію, яка розширила їх кругозір та сприяла формуванню патріотичної свідомості.

 

 

 

Переглядів: 16 | Додав: intelbes | Дата: 09.05.2023

  Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначається День пам’яті та примирення, з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.

  Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік. 7 травня 1945 року командування Третього Рейху підписало акт про капітуляцію Німеччини у Франції. Наступного дня 8 травня його ратифікували в Берліні. Потім вночі 8 травня на вимогу Сталіна був підписаний ще один "Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини" - за московським часом це сталося 9 травня.

  8 травня в більшості країн Європи відзначається як День Перемоги. В СРСР свято відзначали 9 травня через різницю часових поясів.

  Україна також довгий час святкувала День Перемоги 9 травня. Однак у 2015 році Верховна Рада України встановила День пам'яті і примирення і День Перемоги над нацизмом 8 травня. Символом дня став червоний мак, який уособлює кривавий слід від кулі.

  Тож, цього дня, учні Новоодеського професійного аграрного ліцею, разом зі своїми керівниками, вшанували вічну і світлу пам'ять Українських воїнів, які віддали свої життя у Другій світовій війні.

  З Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій! Історія свідчить: наш народ - непереможний! Слава захисникам України різних часів! Слава Україні!

 

 

 

 

Переглядів: 46 | Додав: intelbes | Дата: 08.05.2023

  У зв’язку з подіями останніх років та звабливими пропозиціями у світі гаджетів, більшість свого часу люди проводять в Інтернеті. Навіть дорослих «затягує» Всесвітня мережа, а молоді та дітям справлятися з залежністю й загрозами ще важче: заміна живого спілкування на віртуальне, поверхнева соціалізація, маніпуляції, онлайн жорстокість, психологічний тиск, провокації та багато інших небезпек, які чатують на молодих людей та спричиняють деградацію особистості. Постійне перебування у віртуальному просторі може призвести до ізольованості, психологічних негараздів та фізичних хвороб - тунельний синдром зап'ястя, погіршення зору, зіпсована осанка, біль у спині тощо.

  Застерігаючи учнів від загроз, які чатують на них в Інтернеті було проведене інтерактивне заняття "Кібербулінг та інші інтернет-загрози". На ньому учні обговорювали шляхи уникнення агресії, способи розпізнавання маніпуляцій та провокацій та застосування критичного мислення під час ділового та особистого спілкування. Діти дізналися про те, як діяти при зіткненні з злочинцями, агресорами, шахраями і куди звертатися у разі небезпеки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 29 | Додав: intelbes | Дата: 27.04.2023

Горить чорнобильська свіча —

Й бринить непрохана сльоза в очах...

Я голову схиляю тут, навпроти обеліска,

Бо сум-печаль (немов громаддя мегатонн)

Мені на серце і на плечі тяжко тисне...

 

  37 років тому 26 квітня 1986 року сталася одна з головних трагедій 20 століття – вибух на Чорнобильській АЕС. Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа. Цього дня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу).

  В групі №12 професії «Офісний службовець(бухгалтерія); адміністратор» майстром виробничого навчання Дубінко Світланою Миколаївною була проведена виховна година «На Чорнобиль журавлі летіли». Під час виховного заходу учні дізналися, що Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

  Біля пам’ятного знаку жертвам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС здобувачі освіти вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя допоміг локалізувати аварію. Голова громадської організації «Союз Чорнобиль України», Конух Володимир Іванович розповів, що трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

  Нехай у цей день, День Національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобилю відгукнуться в думах кожного з нас співчуттям і милосердям!

 

 

 

Переглядів: 64 | Додав: intelbes | Дата: 26.04.2023

« 1 2 3 4 ... 51 52 »
Контакти
56600
Миколаївска обл.
м. Нова Одеса
вул. Центральна 218
тел: (05167)2-10-23
е-mail: nowpal@i.ua

Директор

Українець Василь Михайлович
т. (05167)2-10-23

Заступник директора з НВР

Кучер Сергій Олександрович
т. (05167)2-10-23

Заступник директора з виховної роботи

Крилов Денис Сергійович
т. (05167)2-10-23

Старший майстер

Кузьмичов Сергій Володимирович
т. (05167)2-10-23

Методист ліцею

Красовська Віра Леонідівна.
т. (05167)2-10-23

Керівник фізичного виховання

Ілюхін Руслан Олександрович
т. (05167)2-10-23

Головний бухгалтер

Тирон Галина Володимирівна
т. (05167) 2-10-29

Завідуючий навчальним господарством

Яковлєв Анатолій Іванович
т. (05167) 2-13-31

Завідуюча господарством

Клюшник Світлана Василівна
т. (05167) 2-10-29
Пошук
Календар
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів