Вівторок, 19.03.2024, 05:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Новоодеський професійний коледж

Інформація



Статистика
Форма входу

Професія – Перукар (перукар-модельєр); манікюрник


        


        


        


        


        


        


    

КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА

  Професія «Перукар (перукар-модельєр); манікюрник» зараз на піку моди. Вона дуже популярна і актуальна. У Новоодеському професійному аграрному ліцеї - віднедавна можна здобути цю престижну професію. Модерна матеріально-технічна база професії «Перукар (перукар-модельєр); манікюрник» сприяє ефективному навчанню.

  Перукар (перукар-модельєр) – це майстер, що здійснює базові, класичні сучасні чоловічі, жіночі та дитячі модельні стрижки із застосуванням прогресивних методів і технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини.

  Характер роботи.

  Перукар, перукар-модельєр повинен знати:

  – будову та властивості шкіри і волосся людини;

  – склад, властивості матеріалів та парфумерно-косметичних засобів для виконання різних видів перукарських робіт;

  – основи моделювання та композиції, технологію виготовлення пастижерних виробів та доповнень;

  – напрямки розвитку світової моди в галузі перукарського мистецтва та декоративної косметики;

  – норми та правила санітарії, гігієни, охорони праці, протипожежного захисту тощо.

  Повинен уміти:

  – виконувати послуги з миття волосся та масажу голови, прості та класичні, базові та сучасні, чоловічі, жіночі та дитячі модельні стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини;

  – виконувати укладання волосся феном способом «бомбаж», «брашинг» та пальцями рук, гарячу завивку волосся локонами різних видів та хвилями із застосуванням прогресивних інструментів та способів, прості модельні зачіски із використанням різних типів бігуді та з урахуванням індивідуальних особливостей людини;

  – виготовляти пастижерні вироби та доповнення;

  – виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням як класичних, так і прогресивних технологій;

  – фарбувати волосся фарбниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування;

  – виконувати модельні зачіски різних типів із довгого волосся.

  Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

  Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей. Здібності: гарний розвиток моторики рук, точний окомір, уміння зосереджуватися на одному об’єкті тривалий час, гарна зорова пам’ять, розвинута творча уява, висока чутливість рук, художні здібності (до малювання).

  Особистісні якості, інтереси і схильності: терплячість, охайність, винахідливість, естетичний смак, акуратність, доброзичливість, енергійність, легкість у спілкуванні з людьми, тактовність, спостережливість.

  Перспективи. Досвідчений перукар може працювати в салоні-перукарні або в студії-перукарні, де будуть клієнти з більшими вимогами щодо якості обслуговування та вища заробітна плата. Після роботи в таких закладах перукар набирається неабиякого досвіду та в нього з’являється перспектива брати участь в майстер-класах, обслуговувати відомих і впливових людей суспільства.

  Манікюрник – майстер, що доглядає за пальцями рук клієнтів, проводить чищення і полірування нігтів, виконує нарощування нігтів і їх дизайн.

  Автором першого косметичного довідника щодо манікюру була сама Клеопатра. Вона включала рецепти догляду за нігтями. Хранителями рецептів були жреці.

  Повинен знати:

  Правила надання послуг з використанням сучасних технологій (нарощування нігтів, накладні нігті, художній розпис, декоративне оздоблювання нігтів пальців рук). Особливості сучасних технологій манікюру в Україні та за кордоном.

  Правила виконання сучасних нових технологій масажу кистей рук, SPA-процедур, парафінотерапії. Правила користування інструментом для виконання сучасних технологій.

  Властивості та можливості поєднання кольорів фарб та лаків. Сучасні косметичні, рослини засоби та олії для виконання масажу рук та догляду за шкірою рук і нігтями; правила і норми охорони праці; протипожежного захисту; правила санітарії та гігієни.

  Останнім часом зміст праці манікюрника став більш різноманітним, у ньому застосовуються нові операції. Серед послуг пропонується, крім звичного манікюру, і європейський манікюр, при якому нігті обробляються за допомогою спеціальних приладів. З’явилися можливості для творчості. Сучасний майстер підбирає необхідний для створення задуманого образу колір, відтінок лаку, вручну створює малюнок на нігтях (рослинний орнамент, візерунки різних стилів). Застосовуються також техніки аплікації й інкрустації. Манікюрник повинен знати правила і технологію виконання манікюрних робіт; основи санітарії і гігієни при манікюрних роботах; етику і психологію роботи в сфері обслуговування; технологію готування лаків різних відтінків; властивості і призначення застосовуваних матеріалів; призначення застосовуваних інструментів, прийоми користування ними і правила їхнього збереження; способи надання першої медичної допомоги.

  Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей. Необхідні: емоційна стійкість,уміння ладити з людьми; акуратність і охайність; концентрація уваги; колірна чутливість.

  Перспективи. Особи, що закінчили професійно-технічні навчальні заклади, мають повну загальну середню освіту, можуть продовжити своє навчання у вищих навчальних закладах. Майстри працюють у перукарнях, салонах краси, косметичних кабінетах, на показах, у великих магазинах, театрах, у студіях візажу, косметологічних клініках. Частина працює приватно вдома або за викликом.

  Досвідчені манікюрники можуть займатися індивідуальною трудовою діяльністю, очолювати приватне мале підприємство.

  Професія «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник» належить до професій художнього типу.

  Майстрами цієї справи може стати не кожний, тому що вона вимагає від людини певних індивідуально-психологічних властивостей. Найбільше цей фах пасує людям комунікабельним, для яких спілкування з клієнтом не є обтяжливим, а приносить задоволення.

  Перукар має бути доброзичливим, врівноваженим, витриманим, уважним та акуратним. Справжнього майстра відрізняють бездоганний художній смак, образне мислення, творчий підхід до справи, вміння переконувати клієнта. Для перукаря важливо завжди мати хороший настрій та дарувати його своїм клієнтам.

 

 

Відео про професію "Перукар (перукар-модельєр); манікюрник;"

 

 

 

 

Виробниче навчання. Група № 17

 

 

Контакти
56600
Миколаївска обл.
м. Нова Одеса
вул. Центральна 218
тел: (05167)2-10-23
е-mail: nowpal@i.ua

Директор

Українець Василь Михайлович
т. (05167)2-10-23

Заступник директора з НВР

Кучер Сергій Олександрович
т. (05167)2-10-23

Заступник директора з виховної роботи

Крилов Денис Сергійович
т. (05167)2-10-23

Старший майстер

Кузьмичов Сергій Володимирович
т. (05167)2-10-23

Методист ліцею

Красовська Віра Леонідівна.
т. (05167)2-10-23

Керівник фізичного виховання

Ілюхін Руслан Олександрович
т. (05167)2-10-23

Головний бухгалтер

Тирон Галина Володимирівна
т. (05167) 2-10-29

Завідуючий навчальним господарством

Яковлєв Анатолій Іванович
т. (05167) 2-13-31

Завідуюча господарством

Клюшник Світлана Василівна
т. (05167) 2-10-29




Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів