25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок
Щороку 25 листопада жінки-активістки всього світу відзначають День боротьби проти насилля. У 1999 році Генасамблея ООН проголосила цю дату Міжнародним днем за ліквідацію насилля по відношенню до жінок.
27 листопада 2019 року в групі №12 «Оператор комп’ютерного набору; обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» працівниками ЦРБ та Бюро безоплатної правової допомоги була проведена інформаційно-правова година на тему: «Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок»
Завідувач відділу обслуговування Новоодеської центральної районної бібліотеки Людмила Завгородня зазначила що, не зважаючи на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства по відношенню до жінок є доволі невтішною.
З 25 листопада до 10 грудня у всіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства». Акція ініційована в 1991 році Центром жіночого Глобального Лідерства. Дати її початку і закінчення створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства щодо жінок і з захисту прав людини. Мета акції - привернути увагу громадськості до проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Головний спеціаліст Новоодеського бюро правової допомоги Дмитро Молчанов доніс до відома учнів, що таке домашнє насильство, який захист гарантовано постраждалим, де і як отримати допомогу.
Для учасників заходу було оформлено книжкову виставку «Зупини насильство – обери щасливе майбутнє», яку презентувала бібліотекар юнацького абонементу – Наталя Мосензова. Вона представила популярні українські книги сучасних авторів, які включають в себе реальні невигадані історії жінок, які потрапили в рабство, були жертвами насилля, але змогли «розірвати це коло».
Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства.
Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині, шкільному колективі. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
|