|
У Новоодеському коледжі триває активна робота з підготовки та вдосконалення фахівців кулінарної справи
З 16 по 31 жовтня у ЗП(ПТ)О «Новоодеський професійний коледж» відбулися курси підвищення кваліфікації для кухарів закладів освіти з різних громад та районів. Навчання проводилося за програмою професійного підвищення кваліфікації за професією «Кухар» за напрямом «Впровадження різноманітного, збалансованого та якісного харчування в закладах освіти», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2024 року № 211.
Під час навчання учасники опанували питання впровадження системи безпечності харчових продуктів HACCP, що є обов’язковою складовою сучасної організації харчування у закладах освіти. Значну увагу приділили формуванню різноманітного, збалансованого та якісного меню, яке відповідає сучасним нормам і харчовим потребам дітей. Окремо розглядалися питання приготування безглютенових та безлактозних страв, що особливо актуально в умовах упровадження інклюзивного підходу до харчування.
Теоретичну частину (в онлайн- та офлайн-форматах) провів викладач спецдисциплін Микола Немченко, який ознайомив слухачів із сучасними вимогами до організації харчування, технологічними картами та принципами безпечної кулінарної обробки продуктів.
Практичні заняття провели майстри виробничого навчання Наталія Рукавиця, Світлана Гребенюк та Ірина Пащенко. Під їхнім керівництвом учасники відпрацьовували сучасні технології приготування страв, а також навички їх оформлення та подачі.
Приємним моментом стало те, що серед слухачів курсів були й випускниці нашого коледжу — Ганна Чобанюк та Мар’яна Грош, які повернулися до рідного навчального закладу вже як досвідчені фахівчині.
Оскільки навчання проходило в період святкування в коледжі «Велесової ночі», студенти групи № 28 (майстер виробничого навчання — Наталія Рукавиця) привітали учасників курсів власноруч виготовленими смаколиками — випічкою «Гарбузики» з гарбузовою та яблуневою начинками. Гарбуз — не лише головний символ цього свята, а й локальний продукт нашого регіону. Також учасники курсів долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності разом зі студентами коледжу.
Підсумком навчання стало виконання комплексної підсумкової роботи: розроблення одноденного меню та приготування комплексного обіду з урахуванням особливостей організації харчування у закладах загальної середньої освіти.
Такі заходи сприяють підвищенню професійного рівня кухарів, покращенню якості та безпечності харчування у закладах освіти, а також розвитку кулінарної освіти в регіоні.
Новоодеський Коледж і надалі залишається осередком, де поєднуються традиції, досвід і сучасні тенденції кулінарної справи.
|