Вівторок, 16.07.2024, 21:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Новоодеський професійний коледж

ІнформаціяСтатистика
Форма входу

Довідка про ліцей

ІНФОРМАЦІЯ

про Новоодеський професійний аграрний ліцей

  25 квітня 1966 року наказом №131 Державного комітету професійно-технічної освіти України в м. Нова Одеса було створене Новоодеське професійно-технічне училище №16 для підготовки кваліфікованих робітників будівельних професій.

  В зв’язку з різким зменшенням обсягів сільськогосподарського будівництва тресту «Миколаївсільбуд» перестало бути актуальне питання підготовки робітничих кадрів будівельних професій, тому в 1985 році училище змінило базове підприємство і стало готувати робітників для сільського господарства. Для підготовки цих професій в 1988 році було закінчено будівництво навчального корпусу №2 на 150 учнів та актового залу на 240 місць, а також навчальний полігон для проходження виробничого навчання та практики на 240 місць. Училищу було виділено з початку 150 га землі, а з часом, площа орних земель була розширена до 900 га.

  Враховуючи потребу ринку праці у підготовці кваліфікованих робітників, згідно наказу Міністерства освіти і науки України №371 від 12 червня 2003 року «Про вдосконалення мережі професійно-технічних закладів в Миколаївській області» ПТУ-16 реорганізовано в Новоодеський професійний аграрний ліцей.

  Керівниками навчального закладу Чурсіним Ю.І. – 1966-1969рр, Миндрулом А.І. – 1969-1987рр. було докладено чималих зусиль у створенні та розвитку матеріальної, технічної бази ліцею та свого значного розвитку заклад досяг за керівництва Українця В.М. – 1987- по теперішній час.

  За роки діяльності закладу було підготовлено понад 11000 кваліфікованих робітників. Серед них, дуже багато таких, якими пишається Новоодеський професійний аграрний ліцей:

  Романова А. П. – начальник БТІ у Новоодеському районі;

  Балакшей О. О. – заст. начальника Новоодеського РЕМ;

  Купчишина О. А. - заст. начальника податкової інспекції Центрального району м. Миколаєва;

  Лаврик С.Г. – інженер з охорони праці та впровадження новітніх технологій аграрної компанії «НІБУЛОН»;

  Сліпуха І.А. – фахівець з державних закупівель Новоодеської міської ради.

  Деякі випускники після закінчення ліцею продовжили свою трудову ниву в даному навчальному закладі:

  Пастух В.В. – викладач Новоодеського професійного аграрного ліцею;

  Немченко М.В. – викладач Новоодеського професійного аграрного ліцею;

  Демиденко О.М. – вихователь Новоодеського професійного аграрного ліцею;

  Лозовий О.М. – майстер в/н Новоодеського професійного аграрного ліцею;

  Коваль В.С. – майстер в/н Новоодеського професійного аграрного ліцею.

  Новоодеський професійний аграрний ліцей - це сучасний навчальний заклад, з достатньою матеріальною базою і можливостями.

  Матеріальну: базу ліцею складають: Корпуси теоретичних занять на 450 учнів , Побутовий корпус, Навчально-виробничі майстерні на 120 учнів, Навчальні лабораторії на 270 місць, Гуртожиток на 360 місць, Гаражі та Зерносховище.

  Технічну: 14 колісних тракторів, 5 гусеничних, 5 комбайнів, 9 одиниць автомобільного транспорту, плуги, культиватори, сівалки та інша сільськогосподарська техніка, яка дозволяє навчати учнів повному циклу агротехнічного обробітку ґрунту, бачити результати навчання.

  В ліцеї функціонують 3 комп'ютерних класи, інтерактивна дошка і повне комплексно-методичне забезпечення кабінету біології, чотири мультимедійні проектори, сім широкоформатних плазменних панелей. Крім того, комп'ютери знаходяться майже в усіх навчальних кабінетах, в методичному кабінеті. Всі комп’ютери об’єднані в єдину мережу та мають підключення до Інтернет. Це дає можливість насичувати навчальний процес доступною, цікавою та сучасною інформацією з усіх напрямків навчання, творчо використовувати інформаційні технології в навчально-виробничому процесі, сприяє якісному засвоєнню учнями програмового матеріалу. Кожен учень має змогу безперешкодно та оперативно отримувати інформацію з будь-якого питання. Всього в ліцеї функціонує 68 комп'ютерів.

  Пошук ефективних форм навчально-виховної роботи в ліцеї сприяє розвитку творчої особистості учня, його самореалізації, самоствердженню.

  Учні ліцею мають змогу оволодіти обраною професією, одержати повну середню освіту. А після закінчення ліцею на пільгових умовах вступити до ВНЗу.

  Діти проводять дозвілля у спортивних секціях (футбол, волейбол, н/теніс, баскетбол) та гуртках художньої самодіяльності (ВІА, студії сольного співу, танцювальному, драматичному, Школа ремонту).

  Учні забезпечуються стипендією, гуртожитком в якому обладнано кухню, душові кімнати, туалети, конференційний зал та побутові кімнати.

  Час навчання в ліцеї зараховується до загального трудового стажу.

  На даний час в ліцеї проводиться підготовка учнів за професіями:

  • штукатур; монтажник гіпсокартонних конструкцій; маляр

  • перукар; манікюрник

  • оператор комп’ютерного набору; обліковець з реєстрації бухгалтерських даних

  • тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва «А1,А2,В1», слюсар з ремонту с/г техніки та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії «С»

  • кухар; кондитер

  • оператор комп’ютерного набору; контролер-касир

  Підготовку ведуть висококваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання.


  За успіхи в професійній діяльності, вагомий внесок у справу підготовки кваліфікованих робітничих кадрів кадровий склад було відмічено нагородами:

  1. Українець Василь Михайлович «Відмінник народної освіти УРСР» 1990; Медаль «А.С. Макаренко» 2009р.

  2. Жеванова Валентина Миколаївна «Відмінник освіти України» 1996р.

  3. Моргун Валерій Анатолійович «Відмінник освіти України» 2007р.

  4. Яковлев Анатолій Іванович «Відмінник освіти України» 2007р.

  5. Кузьмичов Сергій Володимирович Почесна грамота Міністерства освіти і науки України 2018р.

  Організація позакласної роботи в ліцеї спрямована за основними напрямками виховного процесу.

  Виховні заходи, позакласна робота в ліцеї спрямовані і керуються основними принципами. Керуючись цими принципами проводяться такі заходи:

  - виховні години: «Міжнародний день рідної мови»,«Місячник з безпеки життєдіяльності», «День гідності та свободи», Всеукраїнський диктант національної єдності

  - До тижня права було організовано конкурс відео робіт, на кращий ролик про права людини.

  Висаджено алею випускників

  Неодноразово проводились заходи спрямовані на профілактику правопорушень серед учнівської молоді спільно з ССД та сектором превенції та бюро безкоштовної правової допомоги на теми: «Протидія булінгу», «Я маю право», «Як протидіяти домашньому насильству», «Заборона вживання алкогольних і тютюнових виробів в громадських місця. Адміністративна та кримінальна відповідальність»

  Практичним психологом, соціальним педагогом ліцею проводились тренінги та заняття: «Як активувати свої здібності та розвинути навички», «Прояви турботу та обачливість», «Запобігання дискримінації та насильству», «Міжнародний день толерантності», «Розвиваючі заняття для учнів ліцею», «Культура мовлення та спілкування – одна з необхідних навичок соціалізації», «Всесвітній день ненасильства»

  В ліцею приділяється увага проведенню тематичної розважальної – виховної роботи викладачами, майстрами та вихователями ліцею. Протягом 2019-2020р.р, організовувались і проводились: «Свято знань», перший урок «Формування в учнів Європейських цінностей», «День вчителя», «Новорічний карнавал», «Виховання патріотичної молоді. Військове п’ятиборство», «До захисту Батьківщини – готовий», де учні ліцею займають призові місця:

  2017 – 2018 н.р.– І місце серед навчальних закладів м. Нова Одеса.

  2018 – 2019 н.р.– І місце серед навчальних закладів м. Нова Одеса.

  2019 – 2020 н.р.– ІІІ місце серед навчальних закладів м. Нова Одеса.

  Учні, які приймають активну участь у суспільному-корисному житті ліцею, постійно заохочуються та нагороджуються почесними грамотами, подяками, призами, грошовими преміями.

  Уже декілька років поспіль Новоодеський ПАЛ займає призові місця в обласній молодіжній спартакіаді серед учнів ПТНЗ, а саме:

  2017 – 2018 н.р.– IІ місце в XVIII молодіжних іграх (керівник ФВ – Ілюхін Р.О.)

  2018 – 2019 н.р.– IІ місце в XVIII молодіжних іграх (керівник ФВ – Ілюхін Р.О.)

  2019 – 2020 н.р.– IІІ місце в XІХ молодіжних іграх (керівник ФВ – Ілюхін Р.О.)

  Значних результатів досягли наші учні у важкій атлетиці:

  2018 р. - І місце Кравченко В. на Чемпіонаті України з важкої атлетики серед молоді віком до 23 років серед сільських спортсменів м. Скадовськ (тренер - Пастух В.В.)

  Враховуючи специфіку роботи Новоодеського професійного аграрного ліцею позитивні результати дає тільки цілеспрямована діяльність усіх підрозділів ліцею, що забезпечують функціонування та розвиток навчального закладу. Це насамперед узгодженість в діях педагогічного і учнівського колективів, взаємне розуміння проблем замовників кадрів, особливостей нашого регіону. Подальшу долю ліцею педагогічний колектив вбачає в модернізації навчального процесу, впровадження інноваційних технологій навчання, введення нових професій, які стають необхідними згідно з вимогами часу, в перспективах розвитку навчального господарства, розвитку зв’язків з підприємствами, роботодавцями.

Контакти
56600
Миколаївска обл.
м. Нова Одеса
вул. Центральна 218
тел: (05167)2-10-23
е-mail: nowpal@i.ua

Директор

Українець Василь Михайлович
т. (05167)2-10-23

Заступник директора з НВР

Кучер Сергій Олександрович
т. (05167)2-10-23

Заступник директора з виховної роботи

Крилов Денис Сергійович
т. (05167)2-10-23

Старший майстер

Кузьмичов Сергій Володимирович
т. (05167)2-10-23

Методист ліцею

Красовська Віра Леонідівна.
т. (05167)2-10-23

Керівник фізичного виховання

Ілюхін Руслан Олександрович
т. (05167)2-10-23

Головний бухгалтер

Тирон Галина Володимирівна
т. (05167) 2-10-29

Завідуючий навчальним господарством

Яковлєв Анатолій Іванович
т. (05167) 2-13-31

Завідуюча господарством

Клюшник Світлана Василівна
т. (05167) 2-10-29
Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів